Pszczoły znane są nam zazwyczaj ze swej przysłowiowej pracowitości. Posiadają one wrodzony instynkt gromadzenia pokarmu, który jest dla nich zapasem na przyszłość. Ten to właśnie instynkt sprawia, że pszczoły starają się wykorzystać, każdy nawet najmniejszy pożytek nektarowy, czy to spadziowy lub pyłkowy. Zebranymi przez siebie zapasami pszczoły w swej rodzinie gospodarują bardzo oszczędnie i ekonomicznie dzięki czemu stały się symbolem oszczędności. Pierwsze kontakty człowieka z pszczołami polegały na rabunku miodu czy wosku.
Niewątpliwie pozyskiwanie produktów pszczelich do tej pory jest jednym z głównych celów dzisiejszego pszczelarstwa. Stąd też owady te w naszej społeczności są znane zazwyczaj ze swej pracowitości, produkcji słodkiego miodu, albo też niektórym z bezpośredniego kontaktu z żądłem pszczelim dosłowniej jadem, którego pszczoła używa tylko gdy czuje zagrożenie, a nie dla własnej przyjemności o czym wielu zapewne nie wie.
Tagi: boję się pszczół, jak założyć pasiekę, jak zostać pszczelarzem, pasieka pszczoły, pokonać strach przed pszczołami, polski pszczelarz, pszczelarz polski, warsztaty pszczelarskie